HABERLER

EĞİTİM


etalin Aktörleri Metaltek’te bir araya geldi.

İş sağlığı ve güvenliği, 'İSG' kanun, yönetmelik ve tebliğler ile çalışanların korunmasını sağlamaya yönelik inceleme ve uygulamalar bütünüdür. İşçilerin iş kazalarına uğramalarını önlemek amacı ile güvenli çalışma ortamını oluşturmak için alınması gereken tedbirler dizisine “İş Güvenliği” denir. İşçi sağlığı bilimi; Tüm mesleklerde çalışanların sağlıklarını sosyal, psikolojik ve fiziksel olarak en üst seviyede tutmak, çalışma şartlarını ve üretim araçlarını sağlığa uygun hale getirmek, çalışanları çalışma ortamlarının tüm zararlı etkilerinden koruyarak işin ve işçinin birbirine uyumunu sağlamak üzere kurulmuş, mühendislik ve tıp disiplinlerini temel alan entegre bir bilim dalıdır. İş güvenliğinin önemi hızlı sanayileşme ve teknolojik gelişmeler ile doğru orantılı olarak özellikle iş yerlerinde çalışan kişilerin güvenliği ile ilgili bazı sorunlar da açığa çıkmıştır. Bu sebeple bir takım önlemleri önceden alarak iş yerlerini güvenli hale getirmek gerekmekte olduğundan Kimtaş Galvaniz Ailesi olarak İş Sağlığı ve güvenliği eğitimlerine ara vermeden devam etmekte ve Tüm personelin bu konuda dahada bilinçli hale gelerek ok daha sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturmaya gayret göstermekteyiz. 

Kaynak:wikipedia


Diğer Haberler


Metal Yüzeylerinin Korunma Yöntemleri ve Pasivasyon

Metal Yüzeylerinin Korunma Yöntemleri ve Pasivasyon

Metallerin yüzeylerini korumak metalin kendisini korumaktır. Çünkü yüzeyde  küçücük bir noktada başlayan korozyon zaman içinde metalin iç kısımlarına doğru ilerler, paslanma ve çürüme gerçekleşir.
Haberin Devamı
EĞİTİM2

EĞİTİM2

İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi
Haberin Devamı
Solarex Güneş Enerjisi fuarında sizlerleyiz

Solarex Güneş Enerjisi fuarında sizlerleyiz

6-8 nisan 2017 tarihleri arasında İstanbul fuar merkezi Yeşilköy'de gerçekleşecek olan 10, Solarex Güneş Enerjisi ve teknolojileri fuarı ve konferansında Kimtaş Galvaniz olarak bizlerde hazır bulunacağız.
Haberin Devamı